Powłoka ceramiczna na nowe i używane auto

Co wpływa na jej cenę

Dla każdego z nas zakup samochodu czy to prosto z salonu czy z drugiej ręki to wspaniałe wspomnienie wypełnione szczęściem i ekscytacją. W miarę jak użytkujemy taki sprzęt pojawia się jednak złość, bezsilność z powodu tego, jak pojawiają się nowe skazy na lakierze. Niestety zwykle przybywa ich lawinowo i każde kolejne mycie samochodu to strach przed ujawnieniem się nowych uszkodzeń lakieru. Szczególnie na niekorzyść działa fakt, że liczne normy użytkowe i środowiskowe spowodowały, iż lakier stał się jeszcze bardziej delikatny. Dlatego, by chronić samochody powstało zabezpieczenie ceramiczne. Specjalizują się w niej salony detailingowe ale w obecnych czasach nawet w niektórych salonach samochodowych można zlecić jej nałożenie zanim auto wyjedzie z niego. Cena będzie zależna od tego, jaki wariant zostanie wybrany – w najwyższych wariantach powłoka ceramiczna może zapewnić nawet do dziesięciu lat ochrony lakieru.

Przed czym ochroni auto

Przede wszystkim cechuje ją zabezpieczenie przed mikro zarysowaniami oraz szkodliwym działaniem substancji chemicznych. Powłoki ceramiczne przechodzą najróżniejsze testy jak np. TUV, które wykazują przewyższanie normy twardości ołówkowej 9H. Udowodniono, że rysy na bezbarwnym lakierze pod powłoką ceramiczną pojawiają się dopiero przy nacisku od 1100 gram do 1900 gram w zależności od wybranej ochrony. Co więcej, powłoka ochroni nas przed szkodliwą chemią samochodową, ptasimi odchodami, szkodliwemu wpływowi promieni słonecznych na kolor lakieru, kwaśnym deszczom, solą drogową, oksydacją. Dodatkowym efektem powłoki ceramicznej jest efekt hydrofobowy który sprawia, że lakier brudzi się o wiele wolniej i o wiele łatwiej się go pielęgnuje. Zapobiega ona oksydacji i korozji lakieru oraz zapewnia szklisty blask. Dzięki temu samochód uzyskuje niesamowitą głębię koloru, gładkość i szklisty połysk. Zdecydowanie warto skorzystać z tego rodzaju zabezpieczenia, gdyż za niewielkie pieniądze (w porównaniu do tego, ile mogłyby nas w okresie 3-5 lat wynieść poprawki lakiernicze) można uzyskać świetną ochronę samochodu i zapewnić jego nienaganny wygląd. To także doskonale przekłada się na późniejszą sprzedaż samochodu, gdyż cena auta bardzo zadbanego będzie o wiele wyższa niż wyeksploatowanego auta.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Motoryzacja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × one =