Leasinguj z głową

Czym jest leasing

Najprościej mówiąc jest to umowa na sfinansowanie przez firmę leasingową inwestycji wybranej przez klienta. Oczywiście nie jest to takie proste. Po pierwsze, przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą musi zostać poddany odpowiedniej weryfikacji, aby zobaczyć, czy nadaje się on w ogóle na leasingobiorcę (lub inaczej – korzystającego). Na szczęście, te największe firmy leasingowe posiadają odpowiednie systemy informatyczne, które pozwalają im na wystawienie wstępnej oceny leasingowej już w kilka chwil od zapytania. Dzięki temu, przedsiębiorca szybko może przekonać się czy może podpisać umowę na leasing oraz poznać kilka przykładowych kalkulacji spłat ratalnych. I tutaj przechodzimy do setna sprawy – mimo, że firma leasingowa finansuje dla przedsiębiorcy jakiś środek trwały to przedsiębiorca ten musi go spłacić. Na spłaty składają się opłata wstępna, raty leasingowe i ewentualny wykup, jeśli klient leasingowy chce po zakończonej umowie zostać jedynym właścicielem środka trwałego. Jeśli nie zapłaci wykupu, oddaje leasingowany przedmiot firmie leasingowej i może podpisać kolejną umowę.

Odpowiedzialne leasingowanie

Obecnie przy tak dużej popularności leasingu istnieje wiele firm oferujących tego typu usługi. Trzeba jednak uważać na firmy krzak, które z pozoru mogą przyciągać szalenie https://www.millennium-leasing.pl/interesującymi i „korzystnymi” ofertami leasingowymi, a dopiero później okazać się najmniej atrakcyjną ofertą. Dlatego warto wybierać firmy, które działają na rynku od jakiegoś czasu i zdołały rozpromować swoją markę i zebrać klientów. Ważne jest również to, aby odpowiednio przeanalizować przede wszystkim swoje przedsiębiorstwo i gałąź biznesową, na której się znajduje. Może się okazać, że prognozy na kolejne lata są nie tak dobre jak obecnie radzi sobie firma i za rok, czy dwa lata leasingowanie może okazać się dużym obciążeniem finansów przedsiębiorstwa. Jeśli jednak analiza nie wykazała żadnych alarmujących rzeczy, to można przejść do analizowania ofert firm leasingowych. Po wybraniu tych, które wydają się nam najbardziej korzystne trzeba dokonać analizy dogłębnej umowy leasignowej, Ogólnych Warunków Umowy Leasingu oraz tabel opłat leasingowych, gdzie znajdują się wszelkie informacje leasingowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Finansowanie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − eight =