Detailing samochodowy – zrób to sam

>Jak dbać o swoje cztery kółka

Wszyscy właściciele pojazdów pragną, by ich samochody zawsze prezentowały się świetnie. Ten samochód niezmiennie przyciąga uwagę. Również, nie będzie zbyt czasochłonne otrzymanie tego finału. Niezbędne jest trochę wolnego czasu oraz nie duża inwestycja w kosmetyki do pojazdów. W przypadku gdy jednak auto będzie w prawdziwie złym stanie, to bardzo optymalnym wyjściem może być przekazanie go do serwisu spa samochodowego, w którym profesjonaliści zajmą się uzyskaniem starego blasku auta za pomocą szeregu działań detailingowych, w grupę których wlicza się renowacja powłoki samochodu poprzez polerowanie a także sporo innych. Skupmy się natomiast na domowym detailingu, jaki w mniejszym lub większym poziomie można wykonać samodzielnie – sklep z kosmetykami samochodowymi. Wszyscy właściciele aut mogą w nietrudny sposób obronić powierzchnię lakierniczą nakładając na nią wosk. Naturalnie nie można tego uczynić tak raz dwa. Niezbędne jest wcześniejsze bardzo dokładne umycie auta. Da się je załatwić na kilka wyjść. Najlepszą i łatwą techniką będzie tak zwana metoda na dwa wiadra, o jakiej więcej za chwilę.

Co zrobić i w jaki sposób

Rozpocznijmy od towarów. Do mycia na dwa wiadra niezbędne są dwa wiadra, separatory, które mają na celu oddzielić oraz unieruchamiać zabrudzenia na spodzie, szampon do mycia samochodu o neutralnym pH jak również najlepiej rękawicę do czyszczenia pojazdu (albo ściereczki z mikrofibry). Do pojedynczego pojemnika wlewa się czystą wodę, w kolejnym wodę z szamponem. W czystej wodzie myjemy rękawicę lub ręcznik z mikrofibry. Po bardzo dokładnym oczyszczeniu samochodu da się przejść do jego wycierania. Gdy auto oschnie należy przystąpić do woskowania pojazdu. Perfekcyjnym wyjściem będzie robienie tego w okrytej przestrzeni jak na przykład w garażu, dzięki temu hamuje się ryzyko przedostania się pod pad albo ręcznik brudów mających prawo spowodować brzydkie rysy. Aplikowanie wosku nie będzie problematyczne, jednak także tutaj potrzebne są niewielkie zakupy. Na pewno wosk, istnieją różne rodzaje stąd też wszyscy muszą samemu go przeanalizować. Wosk nakłada się na gąbeczkę, pad bądź też ręcznik a później nakłada po lakierze. Następnie powinno się pozostawić go na kilka chwil a następnie przystąpić do polerki przy użyciu ręcznika z mikrofibry.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Motoryzacja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seven − four =